ipt>

ÇARPMAYA KARŞI KORUYAN GERİ

DÖNÜŞÜMLÜ KAUÇUK LEVHALAR

Alman teknolojisi

SİTE İÇİ ARAMA🔍

Kritik düşme yüksekliği dokuz düşüş testinden oluşur, bunların içinden dördünde düşüş mesafesindeki kademeli artış durumunu inceleyen bir düzenekten faydalanılır. Kritik düşme yüksekliği HIC değerinin 1.000 olduğu en düşük mesafe olarak tanımlanır.

Tüm EUROFLEX® Darbeye Karşı Koruma Levhaları HIC

değerlerinin tespiti için DIN 1177:2008 standardına (AB Test standardı) uygun olarak test edilmektedir. Ayrıca ASTMF-1292:2009 (ABD test standardı)

testine de tabi tutulmaktadırlar.

 

 

 

 

DIN EN1177:2008 (TSE EN1177:2008), zemin sistemlerinde darbe emici malzemenin kullanılmasını zorunlu kılmaktadır. Bu standart, 60 cm veya daha yüksekten düşmelerde uygun darbe emici zemin uygulamasını şart koşmaktadır.

 

Esnek ve geri dönüşümlü kauçuk granüllerle üretilmiş darbe emici levhaların uygunluğu “test serfikasında” belirtilen şartlarla uyumlu olmalıdır. Darbe şiddetinin etkisizleştirilmesi HIC metodu ile ispat edilir. HIC, Head (Kafa) Injury (Yaralanma) Criterion (Kriteri), kafa yaralanmalarının şiddetini tanımlayan uluslararası bir parametredir. Oyun parklarındaki darbe emici malzemeler için, azami HIC değeri 1.000'dir. Bu üst limit, kalıcı hasarlı hiç bir kafa yaralanmasının meydana gelmeyeceğini ifade eder. Unutulmamalı: HIC değeri ne kadar düşükse, çocuğun kafası daha fazla korunmalıdır.

BİZİ İZLEYİN

© KRAIBURG Relastec GmbH & Co. KG 2016

KÜNYE

ANASAYFA KRAIBURG Relastec

UYGUNLUK

facebook kraiburg relastec
Kraiburg Relastec RSS